Pierwsza edycja Cyber Kampusu AGH za nami!

Studenci z laptopami w sali wykładowej.

Pierwsza edycja Cyber Kampusu AGH za nami!

4 grudnia społeczność AGH tradycyjnie świętuje Barbórkę. My tę datę wybraliśmy na zorganizowanie pierwszej edycji wydarzenia Cyber Kampus AGH.

AGH Cyber Kampus to całodniowe wydarzenia skierowane do licealistów i studentów z solidną dawką wiedzy o karierze w sektorze cyberbezpieczeństwa. Agenda zawierała zarówno spotkania oraz networking, jak i prezentacje dotyczących możliwości cyber kariery w różnych obszarach.

O pracy w sektorze wojskowym opowiadała ppor. Weronika Słomian, o możliwościach pracy na uczelni i przy projektach naukowo-wdrożeniowych (m.in. o projekcie SOCCER) opowiadał dr Łukasz Faber, świat korporacji "od kuchni" pokazywali Łukasz Bodziarczyk i Alperen Kara z HSBC. O polskich rozwiązaniach cybersecurity opowiadali przedstawiciele firm zrzeszonych w Klastrze #CyberMadeInPoland:

✅  Sisoft.pl, Katarzyna Dąbrowska
✅  STM Academy, Mateusz Pstruś
✅  Findia - Tomasz Gaj,
✅  CyCommSec, Michał Suchocki,
✅  DYNACON, Andrzej Cieślak.

O bezpieczeństwie w chmurze opowiadał Paweł Kusiński, a o działalności ISSA Polska mówił na zakończenie wydarzenia Grzegorz Pająk.

Logo Centrum Cyberbezpieczeństwa nieprzypadkowo ma kształt trójkąta w barwach Akademii Górniczo-Hutniczej. Chcieliśmy w ten sposób zilustrować zakres naszej działalności i pokreślić, że akademia musi współpracować z sektorem prywatnym i publicznym .

Cieszymy się, że byliśmy partnerem wydarzenia, gdyż wpisuje się ono w naszą misję!

Za organizację wielkie podziękowania dla:
🔹 Karolina Nowak, Karolina Wojtyczek, Rafał Kolorz i Łukasz Gawron z #CyberMadeInPoland,
🔹 Joanna Świerad-Solińska i Emilia Szymiczek z Wydziału Informatyki AGH,
🔹 Tadeusz Wachowski z Koła Naukowego ZeroDay,
🔹 Anna Maria Trawińska z Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH.